Další

Čištění ptačích budek se uskutečnilo 31. října 2013 za pomoci žáků 8. ročníku. Kontrolovalo a čistilo se 5 budek, 4 v areálu školy a 1 mimo areál. Ve všech bylo patrné hnízdění a ve dvou mohlo dojít i k opakovanému hnízdění.
Zajímavostí bylo použití skelných vláken na stavbu hnízda v budce před přístavbou. Současně s čistěním byly do sadu nainstalovány další 3 budky.

Michal Pešta

18.10.2012 20:00

Letos budky čistili žáci osmého ročníku v rámci pracovních činností s panem učitelem Peštou. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jaká dramatická překvapení na žáky čekala.

Čištění ptačích budek

Dne 11. října ve středu o dvouhodinovce přírodovědných praktik jsme šli čistit na školní pozemek ptačí budky. Byla to dobrovolná činnost, takže kdo chtěl, mohl jít, šli jsme skoro všichni. Bylo to velmi zábavné a naučné. Paní uč. Kateřina Krištůfková nám k tomu povídala, co tam ti ptáci dělají, že si vždycky udělají hnízdo a aby mohl další rok další pták hnízdit v té samé budce, tak se musí vyčistit. Někdy hnízdí ve stejné budce víckrát během jara a léta a budka je téměř plná.

Na školním pozemku je celkem sedm budek. Otvírali jsme jich ale jen šest, protože jedna byla rozbitá a v jedné žádné hnízdo nebylo.

Byly to dvě příjemně strávené hodiny.

Lucie Karvanová 7.B