2009/2010

V letošních schůzkách ekotýmu se projednávají dvě témata: prostředí a odpady. Do ekotýmu docházejí žáci z různých tříd, největší počet žáků je asi z pátých a šestých tříd. Schůzky vede paní učitelka Kateřina Krištůfková, koordinátorka EVVO. V průběhu prvních schůzek jsme se bavili o tom, jak zlepšit stav tříd na naší škole, zejména výměny lavic. Dalším tématem k projednávání bylo označení názvů květin ve třídách a na chodbách, aby děti věděly, jak se květina jmenuje, případně ke zpestření výuky předmětů s přírodopisnou tematikou. Co se týče odpadů, chceme nabádat žáky, aby na škole třídili odpady. Vybírali jsme různé projekty a legrační motivy sloužící k tomu, aby se zlepšilo třídění odpadů na škole, které bychom přilepili ke košům, hlavně ve vestibulu školy, u ředitelny a podobně.

Další témata našich schůzek bylo zlepšení informačního systému na škole, aby se příchozí návštěvníci co nejjednodušeji dostali k důležitým místům na škole, což je hlavně ředitelna, ekonomka či hospodářka školy.

Pro lepší trávení volného času dětí na škole, tj. velké přestávky, volné hodiny atd. jsme vymýšleli, kam umístit různé stolní hry. Napadla nás podlaha v 1. patře budovy 2. stupně nebo venkovní terasy.

Jaroslav Chlumecký, 8. B