ODPADY

Ekotýmáci učí nejmladší

23.10.2016 20:03

Každým rokem si členové Ekotýmu připravují poučení o třídění odpadu ve škole pro své nejmladší spolužáky. Letos se tohoto zodpovědného úkolu ujali čtyři Ekotýmáci ze 4. - 7.třídy. Ve čtvrtek po velké přestávce postupně navštívili dvě první a tři druhé třídy. Seznámili je v kratičké prezentaci s tím, co ve škole třídíme a společně si pak roztřídili připravené odpady.

KK

Schůzka s paní Koneckou

28.11.2016 22:13

Na ráno 16. listopadu si ekotýmáci dojednali schůzku s Mgr. Koneckou, vedoucí odboru životního prostředí v Jílovém. Předseda Ekotýmu p. Konecké představil letošní změny v Ekotýmu a vedoucí jednotlivých ekotýmečků ji seznámili s konkrétními úkoly, na kterých se letos podílí. Zároveň se dohodli na spolupráci s p. Koneckou při řešení některých úkolů.

Pravidlo 3R

03.01.2017 21:18

Ekotým připomíná pravidlo 3R při nakládání s odpady REDUCE, REUSE, RECYCLE - tedy OMEZUJ, znovu VYUŽIJ

a nakonec RECYKLUJ.

Snažíme se tedy především, aby odpad vůbec nevznikal - REDUCE (OMEZUJ). Když už vznikne, přemýšlíme, jestli bychom ho nemohli ještě nějak využít - REUSE (znovu VYUŽIJ). Teprve, když ho neumíme dál využít, nabídneme ho správně vytříděný k dalšímu zpracování - RECYCLE (RECYKLUJ).

Další nápady a více informací zde - soubor pdf.

Nové nádoby na tříděný odpad

Ekotýmeček odpadů dokončil úspěšně v polovině školního roku svůj úkol ohledně umístění nových nádob na tříděný odpad v areálu školy.

Žáci vybrali a projednali s paní ředitelkou umístění nádob na školním pozemku. S paní Koneckou z městského odboru životního prostředí dojednali jejich pravidelný odvoz. Pan školník připravil materiál, aby mohli žáci nádoby popsat a pomohl i vyvrtat dírky pro šroubky.

Až nebude sníh, budou nové nádoby v areálu.