Regionální vycházky 2017 - 2018

Pokud člověk zná místo, kde žije a jeho okolí, zvyšuje se šance, že ho bude mít rád, že mu na něm bude záležet a že bude pro jeho kvalitu ochoten něco dělat. Proto se jedním z cílů Ekotýmu pro nejbližší roky stalo vytvoření katalogu vycházek do bližšího i širšího okolí Jílového.

V roce 2017 - 2018 se uskutečnilo 5 regionálních vycházek. Podnětem bylo zjištění, že řada žáků a rodičů nezná, v jak krásném a pestrém prostředí žije. Proto byl z vycházek vytvořen katalog v tištěné i elektronické verzi.

Ke každé vycházce byly shromážděny informace o přírodovědných, kulturních, historických i technických zajímavostech, s kterými se může poutník na trase setkat. Sborník dále poskytuje zájemcům mapku trasy, dopravní informace, možnosti občerstvení na trase a další informace.

V budoucnu se katalog možná stane základem pro vytvoření regionální učebnice, ve které se učitelé spolu se svými žáky a s dalšími případnými spolupracovníky zaměří na okolí svého bydliště podrobněji.

Sborník - soubor pdf.   (Tištěná verze je k dispozici na recepci školy).