Den pro Ekotým

11.02.2014 21:05

Ve středu 5. února jsme měli Den Ekotýmu. Prví věc, kterou jsme podnikli bylo, že jsme se snažili více se seznámit. Každý z nás dostal papír s úkoly, které jsme s ostatními museli splnit. Pak za námi přišla paní ředitelka. Řekla nám nové návrhy, např., že bychom mohli na školním pozemku mít domácí zvířata – kozy, ovce, morčata atd. a založit chovatelský kroužek. Potom za námi přišel pan školník. Dva kluci z Ekotýmu šli provázet pracovníky s termokamerou, chtěli totiž zjistit, kde ve škole uniká teplo. Zjistili, že nejvíc tepla uniká tělocvičnou a musí se s tím něco udělat. Pak jsme skoro všichni dostali další papír s úkoly a otázkami, které se týkají celé naší školy. Vydali jsme se proto po škole a počítali žárovky a zářivky, kontrolovali a opravovali popisky na koších na odpad a na mnoho věcí se ptali kuchařek, paní ředitelky a pana školníka.

Tento den jsme udělali dost užitečné práce a vymýšleli věci na vylepšení školy a ušetření přírody.

Kateřina Srbová, 5.A

5.února byl Den pro Ekotým.
Povídali jsme si o tom, co všechno jsme udělali, co se změnilo a co bude.
Dva kluci z Ekotýmu se šli kouknout, jak se pracuje s termokamerou.
Kontrolovalo se, kudy utíká nejvíce tepla z budovy školy. Zjistilo se, že nejvíce tepla utíká z tělocvičny.
Dále jsme probírali, jestli bychom nechtěli mít v areálu školy zvířátka - malé kozy, prasátka, slepičky a výběh pro morčata a králíky.
Všichni souhlasili, a tak jsme museli vybrat jméno a logo pro chovatelský kroužek.
Vybraly jsme název Mini farma,  ale ještě se vybírá logo.

Sára Holubová, 5.A