Den stromů

22.10.2013 20:00

V rámci připomenutí Dne stromů se žáci 1. a 4. tříd 18. října účastnili ekodílny, kterou vedla paní Benešová-Trčková.
Nejdříve Žákům představila některé památné stromy a pak se je žáci pokoušeli ztvárnit formou dokreslované koláže.

Pro žáky 6. tříd byla 21.10. připravena hodina, kterou vedl Mgr. Martin Zoun. Povídal o obnovení  tradice oslav Dne stromů v České republice, které se uskutečnilo z iniciativy ředitele Botanické zahrady UK pana RNDr. Václava Větvičky a dřevosochaře Martina Patřičného v roce 2000.
Dětem byli představeny ukázky různých vzorků plodů, listů a dřeva, které měli žáci pojmenovat a jako skládačkou přiřadit správně k sobě. Povídali si společně o ochraně stromů a keřů a o významu pro lidi a zvířata. Vše bylo doprovázeno spoustou přírodního materiálu a barevnou názornou prezentací.
Pan Zoun byl příjemně překvapen účastí žáků, schopností odpovídat na dotazy a aktivitou.