První schůzka chovatelského kroužku

17.02.2014 21:00

Tak ta naše zvířata
možná budou chlupatá,
možná budou strakatá či rohatá.
Budou a to je nasnadě, vítat děti v zahradě.
V zahradě oživlé v naší škole Jílové.
                                Sára Blahoňovská 5. A

Na škole byl v 2. pololetí založen chovatelský kroužek, povede jej paní ředitelka. Jeho cílem a náplní je naplánovat a vybudovat zvířecí minifarmu v dolní části školního pozemku. Hned na první schůzce si nechali poradit od odborníka.

Sešlo se nás osm, popovídali jsme si o našich představách. Přivítali jsme mezi sebou prvního hosta – pana ing. Josefa Firmana, místního zemědělce. Povídal nám o chovu hospodářských zvířat. Prošli jsme si společně zahradu a plánovali, jak to nejlépe uzpůsobit pro naši Minifarmu. Vypadá to, že pro začátek budeme mít ministádečko ovcí (2+jehňata). Ale na to si musíme počkat do dubna. Zatím budeme připravovat zahradu a teoreticky se vzdělávat. Pan Firman nás pozval na návštěvu na svou farmu na Petrov. Už se těšíme na exkurzi! Na závěr schůzky jsme si společně probrali výzvu Zelené školy, kam se hlásíme s projektem Minifarmy. Také jsme si prohlédli loga a obrázky, které vytvořili naši spolužáci – moc se nám líbíly a děkujeme za ně. Která se líbí vám? Můžete svůj názor napsat na adresu zsjilove@zsjilove.cz.