Seminář dobré praxe

19.11.2013 10:01

Seminář dobré praxe programu Ekoškola
V úterý 19. 11. jsme se vydali s Emilem a Kubou, dvěma členy našeho Ekotýmu, do Prahy na setkání Ekoškol, abychom si vyměnili zkušenosti a nápady ohledně činnosti ekotýmů na jiných školách. Účast byla poměrně velká, přijeli zástupci asi 15 škol z celé České republiky.
Setkání bylo určitě pro všechny účastníky přínosné. Zjistili jsme, že každý ekotým má své problémy, které ho trápí, proto jsme se snažili najít řešení, jak jeho činnost zefektivnit. Své návrhy jsme nejprve prezentovali společně za ekotým, poté se žáci rozdělili do skupinek a navrhovali řešení jednotlivých konkrétních problémů. My učitelé jsme jejich názorům a především argumentům pečlivě, ale nezúčastněně naslouchali. Získali jsme tak náhled na problém z jiné strany, z pohledu členů našich ekotýmů. V závěru odpoledne jsme si prošli hostitelskou školu ZŠ Červený vrch.

Jana Binderová