Snížili jsme množství odpadu

25.06.2014 20:01

Úspěšně jsme završili mazinárodní kampaň LITTER LESS, která podporuje snižování množsví odpadu na školách!

Náš Ekotým odhalil, kde se plýtvá, navrhl řešení a seznámil s ním ostatní žáky a učitele ve škole. Vyměnil si zkušenosti s některými školami zapojenými v projektu. Dík patří hlavně Jakubu Kuklovi, který v průběhu roku vkládal příspěvky v anglickém jazyce na mezinárodní webové stránky této kampaně https://www.eco-schools-litterless.org/ .

Na konci června konečně nastal den, kdy byly na WC 1. stupně instalovány čtyři elektrické osoušeče rukou. Snažili jsme se vybrat takové, které budou mít co nejmenší dopad na životní prostředí. Už tedy nebudeme používat na WC jednozárové papírové utěrky a tím významně snížíme množství vyprodukovaného odpadu.