ZŠ Jílové - "Škola pro radost"

Mezinárodní den vody

30.03.2018 21:28

Den vody si žáci připomněli různorodými aktivitami - např. ekotýmáci kontrolovali cedulky ŠETŘI VODU u kohoutků ve třídách 1. a 2. stupně, nejmladší žáci vymýšleli způsoby pro šetření vodou nebo starší srovnávali balenou a kohoutkovou vodu.

 

Světový den vody v 8. A

Víme, že dostupnost pitné vody ovlivňuje kvalitu života a často rozhoduje o životě či smrti lidí. Údaje z letošního kalendářního roku jsou varující:

Ve třídě jsme se tedy rozhodli pomoci lidem, kteří nemají takové štěstí jako my a formou "Skutečného dárku" zakoupili za 600,- Kč záchod pro lidi, kteří tuto (pro nás naprostou samozřejmost) nemají k dispozici a to ohrožuje jejich život. Organizace Člověk v tísni, který tuto formu pomoci potřebným organizuje, díky našim penězům zachrání několik lidských životů.

Certifikát Skutečný dárek

Při třídnické hodině jsme se zabývali porovnáváním kohoutkové a balené vody - ochutnávali jsme a bodovali vzorky 5 balených vod, mezi které byla zařazena i voda kohoutková. Také jsme počítali cenu vody a potencionální náklady rodiny, pokud by tímto způsobem řešila pitný režim během roku. Rozdíly vznikly obrovské a některé z nás to docela překvapilo.

Protokol z našich výzkumů

fotogaerie

 

 

 

 

© 2010 ZŠ Jílové u Prahy "Škola pro radost"

Vytvořeno službou Webnode