Třídím, třídíš, třídíte?

05.01.2015 22:00

K dlouhému seznamu druhotných surovin, které v naší škole třídíme,  přibyly v prosinci další. Možná jste si všimli, že před hlavním vchodem do školy je přistavený bílý kontejner. Jedná se o kontejner společnosti Revange, a.s., který je určený na oděvy, obuv, hračky, kabelky, bytový textil, ložní povlečení a další …
Společnost odevzdané  suroviny dále třídí a  přerozděluje. Většinu oblečení pak společnost přeposílá „sloužit“ původnímu účelu do neziskových organizací Adra, SOS textil Olomouc, ČČK a dalších. Zbývající třetina je zpracována pro průmyslové využití, nevyužitelné miminum je energeticky zhodnoceno.
Budeme rádi, pokud se i vy k nám připojíte a budeme tak snižovat množství směsného odpadu, který stále více zatěžuje skládky.
„Vložením vašeho šatstva do té správné bedny jste právě vykonali další krok na cestě správným směrem.“
KT