ŠETRNÁ SPOTŘEBA

VYHLÁŠKA

ze dne 29. srpna 2016

o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních

(soubor pdf)

Školní obchůdek

14.01.2017 20:00

V polovině ledna Ekotým zjišťoval, zda nová vyhláška MŠMT a Ministerstva zdravotnictví, která vstoupila od nového roku 2017 v platnost, upravila sortiment našeho školního obchůdku. Paní prodavačce Štěpánkové členka Ekotýmu položila několik otázek:

Které potraviny musely být z obchůdku odstraněny?

zatím žádné

Které nápoje musely být z obchůdku odstraněny?

zatím žádné

Co obchůdek nabízí nově?

zatím nic

Ovlivnilo to počet nakupujících?

zatím ne

Paní prodavačka Štěpánková ještě říkala, že byl dodaný ještě nějaký dodatek k té vyhlášce.  A že by měly chodit nějaké kontroly, které mají radit, co se má prodávat.

Za ekotým se ptala Filipa Janoušková , 11. 1. 2017

Nápoje ve školním obchůdku

03.05.2017 21:19

Ekotýmeček ve složení Filipa J., Jakub K., Viktorie a Valerie N. a Matyáš P. se od zimy zabýval novou "pamlskovou" vyhláškou a jejím dopadem na školní obchůdek.

Protože v sortimentu obchůdku zatím k žádné změně nedošlo, žáci z ekotýmu se rozhodli poučit žáky, učitele a rodiče o obsahu cukru v nabízených nápojích.

KK

Prezentace - "Cukr v našich nápojích"