2013 - 2014

Soutěž tříd má své vítěze

24. června byly vyhlášeny výsledky soutěže tříd. Příspěvkem bylo odměněno prvních pět tříd:

1. místo - 6.A

2. místo - 8.A

3. místo - 5.B

4.- 5. místo - 6.B a 7.A

výsledná tabulka ve formátu PDF

V rámci Ekoškoly a výchovy žáků k uvědomělejšímu a ohleduplnějšímu chování k životnímu prostředí a šetrnějšímu způsobu života jsme na začátku školního roku vyhlásili BODOVACÍ SOUTĚŽ TŘÍD.

Hodnotíme, jak jsou žáci (a jejich rodiny) ochotni přispívat k udržitelnému rozvoji.

Projekt -JÍLOVSKÁ VODA

Žáci 6.třídy začali studovat v rámci občanské výchovy okolí Jílového u Prahy. Při zapojení do projektu přidají k tomu studium vodních zdrojů a průzkum kvality pitné vody. Prozkoumají také různé vodní ekosystémy a porovnají druhové složení rostlinných a živočišných druhů. Navrhnou místa pro trávení volného času v okolí vodních zdrojů.

V rámci projektu Voda spojuje je třída přihlášena i do kampaně Uklid´me svět.

zdroj:

web ČSOP: https://www.csop.cz/index.php?cis_menu=1&m1_id=1004&m2_id=1142&m3_id=1594
&m_id_old=1281
a také úklidová mapa: https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zxZq0XOW955g.kq13QGrZlIoo

Závěrečné představení výsledků projektu bude na celoškolní oslavě Dne Země 23.4.2014.

Nina Ludvíková a 6.B

Jílovská voda

10. března 2014 jsme s paní učitelkou Ninou Ludvíkovou vyrazili na procházku směrem k dolní bočině (k Chotouni). Šli jsme podél Chotouňského potoka a hledali jsme začátek pramene. Pramen jsme našli a přečetli si, že se jmenuje Drnka. Zjistili jsme, co to znamená Otvírání studánky. Moc se nám nelíbilo, že Chotouňský potok byl velmi znečištěn a kousek potoka byl i skoro vyschlý, naštěstí jsme u sebe měli pytel, do kterého jsme odpadky dávali. Pak nám dala paní učitelka test o vodě, který dopadl celkem dobře. Jsem moc ráda, že jsme krásně uklidili přírodu, doufám, že tam pořádek vydrží déle. Někdy bychom si rádi tento výlet zopakovali, jsem moc ráda, že nás paní učitelka Ludvíková vzala do přírody.

Veronika Machačová