Ekotým na adventním jarmarku 22. 11.

29.11.2022 22:51

Adventní jarmark patří mezi tradiční školní akce, v posledních letech se do něj se svým stánkem zapojuje i Ekotým. Cílem je informovat žáky, rodiče a další veřejnost o aktivitách Ekotýmu, trošku je vzdělat a také získat pár finančních prostředků – letos určených k zajištění zimního přikrmování ptáků v našich školních krmítkách. Na našich stolech i panelech jsme prezentovali svoji práci, nabízeli vzdělávací letáky či k zapůjčení publikace, návštěvníci si mohli dát osobní závazek pro naši planetu či si na počítači spočítat svoji uhlíkovou a vodní stopu či Ekostopu. Podávali jsme také informace např. o tom, jak šetrně prožít vánoční svátky, řešit vánoční stromek či jak přikrmovat ptáky zimě – kdy, jak a proč. S výsledkem našeho snažení jsme spokojeni, zastavilo se u nás docela dost lidí.