Ekotýmáci učí třídit odpad mladší spolužáky

10.10.2015 23:13

Členové Ekotýmečku  zaměřeného na odpady, David Štika, Martin Vrba, Filipa Janoušková  a Kristýna Kosová,  se po vzájemné domluvě a přípravě vydali ve středu 7. října za svými spolužáky z  1. a 2. tříd.

"V každé ze tříd jsme strávili přibližně 20 - 30 minut a vysvětlovali dětem, jak se má správně třídit odpad  doma a jaké jsou možnosti ve škole.  Důležité byly i konkrétní ukázky třídění do barevných kontejnerů. Potom jsme nechali děti roztřídit různé typy odpadu do připravených košů. Dětem asi nejvíce dělalo problém roztřídit obal od pitíčka CAPRI-SONNE, o kterém si myslely, že je z hliníku, ale ono je to směs dvou látek, takže obal patří do směsi. Ještě jsme pro děti připravili zábavné hry a na závěr doplňovačku. Myslím, že se dětem naše prezentace líbila, nakonec nám zatleskaly. Celkově jsme prošli osm tříd.

I přesto, že byla prezentace krátká, doufáme, že si děti řadu věcí zapamatovaly a využijí je ve škole i doma."

David Štika, Martin Vrba, 6.C