Konference Klimatická změna a já 1. 2. 2023

28.02.2023 20:23

Protože se letos hodně zaměřujeme na klimatické vzdělávání, vyslali jsme své zástupce na klimatickou konferenci, která se konala ve Staroměstské radnici v Praze. Sešli se na ní zástupci Ekotýmů z různých částí republiky. Ve velkém sále na nás čekalo pět panelistů, kteří nám představovali to, jak oni vnímají klimatické změny a jak se s nimi snaží poprat v rámci mitigačních či adaptačních opatření. Vše moderoval herec Petr Vacek.

Středoškolačka Ludmila Kozlová založila nezávislý ekologický tým pro spolužáky, Tadeáš Kula založil cirkulární udržitelné knihkupectví Reknihy, lektor a metodik a ředitel Chaloupky, o. p. s. se podílí na projektu Školní les a na filmu Lesní žal, skautka a studentka Eliška Tůmová vede Ekoklubovnu. Mezi panelisty byla i naše paní učitelka a koordinátorka programu Ekoškola na naší škole Petra Šimonová. Všichni jsme se mohli vystupujících následně ptát, a to jsme bohatě využívali. Mnoho myšlenek, které zde zazněly, bylo inspirujících a je jen na nás, zda některé z nich využijeme.