Předávání titulu EKOŠKOLA v Senátu ČR - 18. 6. 2015

24.06.2015 23:27

Předávání titulu Ekoškola se konalo 18. 6. 2015 a zúčastnili se ho paní ředitelka, paní učitelka Krištůfková, Lea Vacková (6. A) a Jakub Kukla (7. A). Slavnostní předávání titulu se konalo v budově Senátu ČR ve Valdštejnském paláci.

Když jsme přišli do Valdštejnské zahrady, oznámili jsme svůj příjezd a položili fotku našeho ekotýmu na mapu ČR. Potom byla zahájena celá akce. Učitelé a učitelky zůstali na místě,  představovali svou školu (překvapivě byla většina škol z Moravy a Slezska) a děti šly dál do zahrady. Tam se rozdělily do několika skupinek, v každé skupince byly děti ze tří škol, ale naše skupina byla jen ze dvou škol. Dostali jsme papír s otázkami. Když jsme je vyplnili, dostali jsme papír se slovem. Různá slova dostala každá skupinka. Ze slov jsme sestavili větu, kterou jsme potom také postavili z vlastních těl. Pak bylo občerstvení, na jehož konci jsme se vyfotili s vlajkou ekoškoly. Následoval přesun do Valdštejnského paláce, kde proběhlo předávání cen a certifikátu titulu Ekoškoly. Potom nás průvodkyně provedla palácem a řekla nám něco o Albrechtovi z Valdštejna, zakladateli paláce. Během prohlídky paláce jsme nahlédli do „senátorovny“ (jízdárny A.V.), kde zrovna senátoři jednali o novém zákoně. Myslím si, že akce byla vydařená, konala se v nádherných prostorách. Jen mohlo být trochu lepší počasí.

Jakub Kukla 7. A