Soutěže 2020 - 21

Poznáváme přírodu České republiky - 4. série

4. série - 1. kolo zadání (uzávěrka je 12. 12. o půlnoci)

4. série - 1. kolo řešení

4. série - 2. kolo zadání (uzávěrka je 19. 12. o půlnoci)

4. série - 2. kolo řešení

4. série - 3. kolo zadání

4. série - 3. kolo řešení

4. série - 4. kolo zadání

Poznáváme přírodu České republiky - 3. série

Poznáváme přírodu České republiky - 2. série

Milí soutěžící, tímto kolem končí 1. série naší soutěže. Na základě vašich odpovědí vzniklo pořadí v této sérii a vy obdržíte diplomy a nejlepší z vás i nějakou tu cenu. Podle pořadí v této sérii jste získali i body do celkového hodnocení - vítěz získal tolik bodů, kolik se do soutěže zapojilo soutěžících, každý další vždy o 1 bod méně.

Nyní začne druhá série, která bude opět mít čtyři kola. I ona bude samostatně vyhodnocena a její výsledky budou následně převedeny do celkového pořadí.

Výsledková listina po dvou sériích

Výsledková listina 2. série

2. série - 1.kolo zadání (uzávěrka je 17. 10 o půlnoci)

2. série - 1.kolo řešení

2. série - 2.kolo zadání (uzávěrka je 24. 10 o půlnoci)

2. série - 2.kolo - řešení

2. série - 3.kolo zadání (uzávěrka je 31. 10 o půlnoci)

2. série - 3.kolo - řešení

2. série - 4.kolo zadání (uzávěrka je 7. 11. o půlnoci)

2. série - 4.kolo - řešení

4. série - 2. kolo zadání (uzávěrka je 19. 12. o půlnoci)

Poznáváme přírodu České republiky

Soutěž je určena zájemcům (dobrovolníkům) z rad žáků ZŠ Jílové u Prahy od 3. do 9. třídy. Je to soutěž pro jednotlivce. Úkolem vždy bude poznat objekty na fotografii - budou zde živočichové, rostliny či geologické a jiné přírodní objekty, které je možné spatřit v naší republice.

Pokud bude celý název správně, získá soutěžící 2 body, pokud bude správný částečně (např. bude uvedeno jen rodové jméno), získá soutěžící 1 bod., pokud bude název špatně, získá 0 bodů.

Soutěží se ve dvou kategoriích: 1. stupeň - 3. - 5. třída 2. stupeň - 6. - 9. třída

Zadání nového kola se objeví vždy v neděli na sdíleném disku Poznáváme přírodu České republiky a zároveň se zde objeví řešení kola předchozího. Zadání (a následně i řešení a výsledky) bude též na webové stránce Ekoškoly.

Soutěžící má čas na odeslání odpovědí p. uč. Vrtiškovi do následující soboty. Odpovědi je možno odevzdat osobně na papíru (s jménem, příjmením a třídou soutěžícího) nebo elektronicky emailem. Vyhodnocení soutěže proběhne po každé sérii, která bude tvořena 4 koly - tedy zhruba jednou za měsíc. Nejúspěšnější soutěžící v každé kategorii a v každé sérii získají diplom a cenu. Cenu též obdrží nejlepší po skončení celé soutěže, tedy po ukončení všech sérií - jejich počet bude včas oznámen.

KONEČNÉ VÝSLEDKY 1. SÉRIE (soubor pdf.)

VÝSLEDKVÁ TABULKA 1. SÉRIE

1. kolo (uzávěrka je v sobotu 19. 9. o půlnoci)

1. kolo - řešení

2.kolo - zadání (uzávěrka je v sobotu 26. 9. o půlnoci)