DOPRAVA

DOPRAVNÍ VÝZKUM PŘED ŠKOLOU

V pátek 16. září uskutečnili žáci 7.A s p. uč. Vrtiškou dopravní výzkum v rámci Evropského týdne mobility. Zajímalo nás, kolik aut kdy a jak obsazených se objeví před vyučováním u školy. Sledování začalo v 6:30 a skončilo v 7:55. Výsledky o počtu aut najdete v přiloženém souboru.

Srovnávací průzkum počtu a obsazenosti aut přijíždějících ke škole provedli opět žáci 7.A ve čtvrtek 22. 9., tedy v jednom ze dvou dnů, kdy se žáci a jejich rodiny měli snažit zvolit si pro cestu do a ze školy šetrnější druh dopravy. Tedy např. autobus, který sice také přispívá ke zhoršování stavu ovzduší, ale pojme mnohonásobně víc osob než osobní automobil a navíc nezajíždí až ke škole, takže se "neautomobiloví" žáci dostanou ke škole bezpečněji.

DOBROU ZPRÁVOU JE, ŽE POČET AUT SE PODAŘILO SNÍŽIT O 33 AUT.