OSTATNÍ

1. místo v krajské soutěži „Příroda, ve které žijeme“

01.01.2018 22:48

Velký úspěch dívek z jílovského Ekotýmu – 1. místo v krajské soutěži „Příroda, ve které žijeme“.

Pětičlenný tým dívek (Eliška Vršníková a Eliška Bartoňová z 5. B, Zuzka Chlumecká a Valy Nagyová z 5. C a Natka Kostečková z 6. A) z jílovského Ekotýmu dosáhl velkého úspěchu, když vybojoval 1. místo v dlouhodobé krajské soutěži, kterou pořádalo Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Kladno – Čabárna. Cesta k vítězství při tom nebyla vůbec jednoduchá.

Dívky musely nejprve zvládnout nástrahy 4 vyřazovacích kol, ve kterých se střídaly teoretické a praktické úkoly. Po každém kole došlo k selekci týmů, takže do kola finálového postoupilo jen 5 nejlepších.

Více zde: https://ekoskola-zsjilove.webnode.cz/news/a1-misto-v-krajske-soutezi-priroda-ve-ktere-zijeme/

Měsíc s našimi sýkorami ve škole

27.05.2018 22:10

Letos jsme poprvé měli možnost sledovat hnízdění sýkorek v jedné z budek na školní zahradě a to v přímém přenosu. Mladé sýkorky opustily budku 22. 5. a nyní se těšíme na sledování dalšího hnízdění.

Fotografie z budky naleznete zde.

Výjezdní akce Ekotýmu – 27. 6. 2018

30.06.2018 21:52

Stejně jako v předchozích letech vyvrcholila činnost Ekotýmu závěrečnou výjezdní akcí. Tentokrát nás autobus dopravil ke Koněpruským jeskyním, které jsme si pod vedením skvělé průvodkyně prohlédli. Následně jsme využili krásného počasí, a prošli si část naučné stezky Zlatý kůň, která vede v těsné blízkosti vápencového velkolomu Čertovy schody. Pozorovali jsme otakárka, seznámili se s několika teplomilnými druhy rostlin, prohledali suť a našli několik zkamenělin a také si zahráli několik her. Snad jsme nabrali síly na příští školní rok, ve kterém nás bude čekat obhajoba titulu Ekoškola.